Задня частина та бокові лінії автомобіля зазнали змін у тому ж стилі. Рельєф бампера, накладок на порогах і колісних арках став виразнішим і більш грубим, що додає “Тусану” позашляхової харизми. Кількість структурного “всюдихідного” пластику значно збільшилася, підкреслюючи агресивніший образ.
Фари, як і раніше, встановлені доволі низько, тим часом як “чотириповерхове” виконання денних ходових вогнів замінили триярусним, більш помітним і з 3D-ефектом. Не оминули увагою й колеса — автомобіль отримав нові легкосплавні диски із сучасним дизайном. Крім того, палітра кольорів кузова поповнилася двома ефектними відтінками: елегантним Matte Pine Green і яскравим Ultimate Red Metallic. Втім, наш герой з його білим кузовом дуже вдало демонструє дрібні, але численні зміни зовнішності.
Звичного селектора коробки передач (або кнопок управління на автомобілях з “роботом”) вже немає на центральному тунелі: він перебрався на колонку за кермом, під важіль склоочисників. Рішення модне і навіть симпатичне, але не схоже ні на що інше, — а тому певний час потребуватиме уваги, щоб знічев’я не активувати рух у зворотньому напрямку.
Замість селектора між кріслами з’явилися бездротовий зарядний пристій та великий бокс для дріб’язку. Крім того, відсутність куліс “палиці” чи навіть дротів “шайби” дозволила інтер’єрщикам облаштувати у кокпіті ширяючу консоль з місцем для невеликого наплічника чи дамської сумочки під нею. Ну а на додачу Tucson отримав сучасну мультимедійну систему з бездротовими інтерфейсами Apple CarPlay та Android Auto. Зручно!
Що ж до робочого місця водія, то розвинена бічна підтримка крісел натякає на можливості автомобіля швидко змінювати траєкторію. Нижня ж частина сидінь напрочуд велика і не змусить ноги втомитися від часткового знаходження у “повітрі”. Крісло переднього пасажира можна “посунути” з заднього дивану завдяки спеціальним клавішам на боковині, хоча сценаріїв, у яких може виникнути така потреба, небагато: місця позаду анітрохи не бракує.
Принаймні мої пасажири з “гальорки” не нарікали (і не совали “штурмана”) жодного разу. Ще б пак, вони й так мають солідний запас простору по всіх напрямках, широкий підлокітник з підсклянниками й навіть підігрів! А з дрібниць — порти USB-C для заряджання мобільних пристроїв, захисні шторки, індивідуальний пульт клімат-контролю й сітки в спинках передніх крісел. Якщо ж не подобається позаду — кут відкриття дверей тут дуже широкий!
Максимальне оснащення передбачає ще й найбільші з доступних колеса: 19-дюймові. Власне, такі пропонували й були раніше, але зараз реакція “Тусана” на дрібні нерівності здається більш округлою, плавною. Можливо, через те, що цього разу машина була “взута” у зимові шини. Якщо ж вади на асфальті більшого розміру, до роботи береться підвіска.
Використання саме 19-дюймових коліс пропонує вдалий компроміс між комфортом на більш-менш облаштованому покритті, керованістю і курсовою стійкістю. Наприклад, Nissan X-Trail e-Power з колесами такого розміру починав поводитись доволі нервово щоразу, коли асфальт виявлявся неідеальним. Втім, він все ж був набагато важчим.
Тим часом “Тусан” чудово тримає пряму, відмінно підкорюється вказівкам електроніки, яка контролює позицію кросовера по центру смуги руху, м’яко реагує на відхилення керма на трасі під час використання “круїзу” і дозволяє розслабитись в дальній подорожі завдяки кількості активних (але не надто нав’язливих) електронних помічників. Особливу увагу під час оновлення приділили акустичному комфорту: під підлогою салону, на стійках кузова, в передніх колісних арках і навіть всередині подушки сидіння водія з’явилась додаткова звукоізоляція. А скло у передніх дверцятах тепер двошарове.
Це очевидним чином вплинуло на комфорт пасажирів не лише на трасі, а й на дорогах “районного значення”. Словом, загалом Tucson поводиться доволі шляхетно, зберігаючи баланс між комфортом і задоволенням від керування. А ще він виявився вельми азартним!
Зазвичай такі кроки пов’язані з бажанням виробника покращити екологічні показники, натомість водієві пропонують скромніше споживання пального та тихішу роботу системи. Оцінити споживання об’єктивно я зміг трохи згодом, оскільки прогавив, що на бортовому комп’ютері вибрані одиниці вимірювання витрат у “кілометрах на літр”.
Однак перемкнувши показники у звичні “літри на 100 км” зрадів і почав зловживати тихою роботою установки під час активних прискорень. Одразу зауважу: оновлений гібридний Tucson став на 0,2 секунди повільнішим за попередника, але тепер він значно приємніший в акустичному та їздовому комфорті.
Динаміки оновленої установки вистачає навіть коли показник швидкості на панелі приладів став тризначним. Врешті за підсумками тест-драйва ми зафіксували середню витрату пального у межах 8,2 л/100 км, — і зізнаюся, що ще принаймні четверту частину з них можна було б зекономити.
Джерело: AutoRia